6 lut 2015

Sukienka z kapturem

Mało mnie tu ostatnio, a to dlatego, że duże zmiany zawodowe u mnie w życiu, a przygotowanie do nich zajmuje bardzo dużo czasu. Akcja Becik dla bobasa, o której pisałam tu pochłania mnie bez reszty. Załatwiam, spotykam się i organizuje, wkładam w akcje całe serducho i wszelki wolny czas. Chciałabym, aby wypaliło to nasze wspólne przedsięwzięcie.
A co słychać w kąciku krawieckim? a no powstała kolejna sukienka. Ostatnio nosze się właściwie tylko w kieckach, a Adaś namiętnie dziurawi mi rajstopy:)

Miałam skończyć spodnie, no ale sukienka zawsze ważniejsza. Szybkie przewertowanie stron Burdy no i jest - asymetryczna sukienka z dzianiny punto z długim kołnierzem.
Ostatnio bardzo lubię dzianinę punto ze względu na to, że się nie rozciąga jak dresówka, nie kurczy w praniu i ma gęstszy splot. Polecam ten materiał na wszelkie sukienki, bluzy i spódnice na pewno się sprawdzi.

Wykrój pochodzi z grudniowej Burdy 12/2014 wykrój 121 strona 76.
Moja sukienka nie ma marszczenia z boku, ale za to przecięłam wykrój po skosie i uszyłam z dwóch różnych materiałów.  Dodatkowo przedłużyłam kołnierz i mogę sobie zrobić z niego kaptur.  Serdeczne podziękowania dla mojego guru krawiectwa - Pani Mirki za pomoc w dopasowaniu całości.
 


                                         

I jak Wam się podoba takie połączenie?
Prześlij komentarz