4 sty 2014

Moja TUTU:)

NO i jest - spódniczka TUTU dla małej baletnicy. Bal przebierańców już 15 stycznia więc dobrze, że kreacja skończona. Nie wiem kiedy Adaś nas zaskoczy, a pozostawić Lankę bez stroju? to byłaby masakraaaaaaaaaaa.

Zachęcam wszystkie mamy do zrobienia takiej spódniczki dla swojej księżniczki. Nie potrzebna jest maszyna!!! to moim zdaniem duży atut takiego przedsięwzięcia, bo przecież nie każdy dysponuje takim sprzętem w domu. 

Potrzebne nam będą:
Tiul, najlepiej taki w szpulce (może być kilka kolorów) 

Szeroka Gumka

Igła z Nitką
Nożyczki
Kolorowa Wstążeczka
Wykonanie

1. Mierzymy w pasie dziecko, przycinamy gumkę na odpowiednią szerokość i naciągamy ją na wieszak -najlepiej dziecięcy. Ułatwi nam to zawiązywanie poszczególnych pasków tiulu.


2. Przyszła pora na przycinanie tiulu. Do mojej TUTU użyłam 3 szpulek różnych kolorów. Przycinamy paski na podwójną długość. Oznacza to, iż jeśli spódniczka ma mieć np. 34 cm długości to tniemy paski o długości 68 cm. Tiul na rolce miał 15 cm szerokości. Można pozostawić taką szerokość lub przeciąć na połowę i wtedy TUTU będzie wydawała się gęstsza- bardziej rozstrzelona. 

3. Bierzemy po jednym pasku z każdego koloru, składamy tiul na połowę i wiążemy na gumce. Ja robiłam oczko przez które przeciągałam resztę. 

 


4. Paski tiulu przywiązujemy na około całej gumki. Następnie zdejmujemy TUTU z wieszaka i sprawdzamy czy węzły są równomiernie rozłożone. 

5. Na koniec zdobienie. Z tasiemki zrobiłam kokardkę i przyszyłam do spódniczki. No i baletnica gotowa:)spróbujcie same wyczarować swoją TUTU. W razie problemów służę pomocą:)
Prześlij komentarz