11 lis 2013

Suche termofory

No i mamy pierwsze trzy suche termofory z pestkami wiśni:) Wykonane są z 100% bawełny oraz minky lub mięciutkiego bawełnianego ocieplacza. 

W środku znajdują się specjalnie oczyszczone i wysuszone pestki z wiśni. Pestki wiśni posiadają właściwości kumulowania stałej temperatury, podgrzane w kuchence mikrofalowej/piekarniku lub włożone do zamrażarki oddają ciepło lub zimno przez długi czas.Poszewkę termoforu można prać a podgrzewamy jedynie woreczek z pestkami.Suche termofory najlepiej sprawdzają się na kolki u dzieci oraz przy bólach reumatycznych i menstruacyjnych. Działanie takiego woreczka polega na tym, że rozgrzane pestki z wiśni oddają swoje ciepło dokładnie w tym miejscu ciała, gdzie ów woreczek jest przykładany. Ponadto dłużej niż zwykłe termofory utrzymuje on wcześniej nadaną mu temperaturę.

Instrukcja obsługi:

Woreczek z pestkami wiśni podgrzać w kuchence mikrofalowej (600 W 2-3 minuty) lub w piekarniku (rozgrzać piekarnik do 120 stopni i włożyć woreczek na 5-10 min). Mrożenie - woreczek umieścić w zamrażalniku na minimum godzinę.


Już jutro rozpoczynam pracę nad kompletowaniem wyprawki więc będą kolejne posty:)

Prześlij komentarz